Що таке водно-дисперсійна фарба
Під час ремонту ви вирішили для оформлення стін і стелі кімнат використовувати фарбу. На чому ж зупинити свій вибір? Кращим варіантом буде водно-дисперсійна фарба. Ці фарби нешкідливі для здоров'я, не пахнуть, так як не містять органічних розчинників. Весь інструмент після фарбування легко відмивається у воді. Поверхні, пофарбовані водно-дисперсійної фарбою (ВДФ) можна мити навіть із застосуванням миючих засобів. Полімерна плівка, що утворюється після висихання, добре пропускає повітря і, в той же час, має високу атмосферну, термічну і хімічну стійкість.
Залежно від плівкоутворювальної речовини ВДФ діляться на акрилові, латексні і ПВА-дисперсії. Найдешевші з них - це ПВА-дисперсії. Так як вони володіють низькою водостійкістю, то їх рекомендується використовувати для фарбування стель або стін в сухих приміщеннях, де немає необхідності частого миття.
Для обробки приміщень, в яких потрібно регулярно чистити стіни, використовуючи миючі засоби, годяться латексні дисперсії, у яких показник зносостійкості досить високий. Цими фарбами рекомендується скористатися для фарбування кухонь, їдалень, ванних. Латексні матеріали зручні в роботі, їх легко наносити, так як вони не розтікаються.
Найпопулярнішими серед ВДФ є акрилові дисперсії. Ці фарби універсальні і тому їх можна використовувати як для внутрішньої, так і для фасадної обробки. Акрилові дисперсії дуже швидко сохнуть, вже через 2 години поверхню можна фарбувати вдруге. Є і термостійкі акрилові ВДФ, що застосовуються для фарбування радіаторів, опалювальних котлів.
Однією з переваг ВДФ перед масляними та алкідними є можливість колерувати їх за допомогою пігментів в будь-який колір. Для колеровки використовуються спеціальні тонувальні машини, за допомогою яких можна отримати будь-який, вибраний вами колір.
Користуючись водно-дисперсійними фарбами необхідно враховувати, що вони при замерзанні втрачають свої властивості, тому зберігати їх треба відповідно.
ВДФ можна наносити не тільки на оштукатурені стіни, але і на ДСП, ДВП, а також на шпалери під фарбування. Різноманітність кольора, екологічність і довговічність - це те, що визначило лідерство ВДФ серед сучасних лакофарбових матеріалів.