Енциклопедія

Рідкі цвяхи

Рідкими цвяхами називають будівельний клей, в основу якого входять полімери та каучук, що забезпечують скріплення різноманітних матеріалів. Приміром, одна крапля такого клею дозволяє утримувати на полиці вантаж до 50 кг вагою.

За рахунок хімічного складу клею він сильніший ПВА до десяти разів. Як правило, основою рідких цвяхів служать латекс, акрілати, поліуретан, силікон, каучук і бутилен. Саме залежно від складу, що лежить в основі клею, він набуває ті чи інші характерні особливості, що визначають його сферу застосування.

Рідкі цвяхи, на відміну від звичайних НЕ калічать покриття, до якого необхідно прикріпити той чи інший елемент і вони не піддаються корозії. Крім того вони термо-вологостійкі, що дозволяє їм застигати швидко при будь вологості.

Такі цвяхи мають широкий спектр застосування: ними можна приклеювати дерево, стінові та стельові панелі, плити деревоволокнисті і деревостружкові, гіпсокартон, вироби з металу і скла, кераміку і текстиль, камінь і бетон, і т.д.

Всі рідкі цвяхи умовно можна розділити на пару великих груп. В першу входять матеріали, в основі яких органічні розчинники, що створюють міцне з'єднання і володіють високою морозостійкістю. Їх не варто застосовувати хіба що для з'єднання спінених синтетичних матеріалів, які можуть постраждати через підвищену хімічну агресивність. У другу групу відносять водорозчинні матеріали, як правило, на основі акрилу. Цвяхи з цієї групи екологічно безпечні. Їх суттєвий мінус - вони бояться морозу, тобто при низьких температурах матеріал замерзає і працювати з ним далі неможливо.

ГОЛОВНІ НОВИНИ!

Новый цвет! Грунт-эмаль «3IN1» теперь доступн FOAM FIX Клей столярный водостойкий «GERMAN PVA-D3»
вгору