Енциклопедія

Грунтовка: види і характеристики

Грунтовка - це обов'язковий компонент будь- якої оздоблювальної роботи. Грунтовка наноситься безпосередньо на самі стіни, чим захищає їх від вологи, цвілі, різних грибків. Так само грунтовка сприяє економії лаку, клею і фарби. Стіни, покриті грунтовкою, прослужать значно більший термін і будуть добре захищені від різних негативних впливів.

Грунтовки діляться на кілька типів. Просочуючих, що закріплюють, спеціальні та адгезійні грунтовки, які підвищують якість зчеплення шарів. Наприклад грунтовка, яка призначена для гіпсокартону, скорочує рихлість основи . Грунтовки для стін під фарбування зроблені зі спеціального універсального грунту, для дерева використовуються спеціальні добавки, які не дають деревині гнити. Так само грунтовка надає поверхні кращу гладкість, що сприяє економії лако-фарбових матеріалів.

Грунтовки по металу, як правило, поєднують в собі відразу декілька властивостей. Вони дуже добре захищають метал від корозії, так як грунтовка глибоко вбирається в верхні шари металу. Її можна використовувати для фарбування дахів, гаражів, парканів, для покриття батарей опалення, деталей машин і багато чого іншого. У багатьох типах грунтовки для металу до складу входить алюмінієвий порошок.

Грунтовка по бетону застосовується на самому початку обробки основ, які повинні бути дуже щільними і не повинні вбирати вологу. Такою грунтовкою можна обробляти бетонні плити і блоки, щоб шари клею були якомога тонше і більш рівномірними.

До спеціальних ґрунтовок відносяться ті, які оберігають матеріал від вологи. В основному цей тип грунтовки використовується для гіпсокортона, цегли, дерева та інших пористих матеріалів. Така грунтовка дуже добре захищає дерево від гниття.

Грунтовки для стін під фарбування діляться на кілька категорій, залежно від матеріалів, для яких проходитиме обробка, а також від кількості вологості. Грунтовки можуть виготовлятися з різних основ і по-різному використовуватися. Наприклад мінеральні грунтовки використовують в основному для розгладження нерівних поверхонь, стін з блоків або цегли. У ролі в'язкої речовини виступає цемент.

ГОЛОВНІ НОВИНИ!

Новый цвет! Грунт-эмаль «3IN1» теперь доступн FOAM FIX Клей столярный водостойкий «GERMAN PVA-D3»
вгору