Енциклопедія

Герметики

До складу герметика входять різні стверджувачі, наповнювачі, а також інші компоненти. Основним компонентом є полімер. Саме внаслідок використання різних полімерів в процесі виготовлення герметики діляться на: бітумні, тіоколові, акрилові, поліуретанові і силіконові. Крім того розрізняються підвиди герметика: каучукові, силікатні і так далі. Залежно від призначення розрізняють однокомпонентні герметики і змішані двокомпонентні.

Найтриваліший термін експлуатації близько 40 років у силіконового герметика прекрасно з'єднується зі скляними, керамічними, дерев'яними та металевими поверхнями. Його відрізняє стійкість до високих температур і сонячних променів, завдяки чому його застосовують і в зовнішніх роботах. Розрізняють санітарний, кислотний і нейтральний герметик силіконовий. Для металевої поверхні рекомендується застосовувати нейтральний, а для підвищення стійкості до високої температури нейтральний термостійкий герметик. Для дерев'яних, керамічних і пластикових предметів використовується кислотний вид силіконового герметика. Санітарний герметик володіє антигрибковими властивостями і перешкоджає появі цвілі.

Герметики на основі акрилов порівняно з силіконовими не еластичні, їх застосовують для забивання щілин і на дерев'яних, цегляних, бетонних поверхнях і для штукатурці. Крім того шви з використанням акрилових герметиків легко змиваються водою їх можна фарбувати і оштукатурувати. При застосуванні в закритих приміщеннях необхідно використовувати засоби захисту.

Всі позитивні характеристики вищеописаних видів поєднує в собі поліуретановий герметик. Він характеризується стійкістю до вологості, лугів і кислот і не схильний до механічних впливів, має високий рівень адгезії до різних матеріалів. Його часто застосовують для ремонту швів, де застосовувався силіконовий герметик.

ГОЛОВНІ НОВИНИ!

Новый цвет! Грунт-эмаль «3IN1» теперь доступн FOAM FIX Клей столярный водостойкий «GERMAN PVA-D3»
вгору